آغاز پذیره نویسی از ششمین صندوق سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس ایران

۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان در ساعت ۰۱:۴۷ ق.ظ

امروز در مراسمی پذیره‌نویسی از «صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی» با نماد «فنابا» به مدت ۷ روز کاری در بازار سوم فرابورس ایران آغاز شد.

فنابا ششمین صندوق جسورانه‌ای است که پس از دریافت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود. «سید مهدی علم الهدی»، معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران با اعلام این موضوع در نشست خبری امروز، اطلاعات بیشتری در مورد این صندوق داد و گفت: «سرمایه صندوق ۱۰ میلیارد تومان است که به صورت ۱۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری به ارزش هر واحد ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود. عمر این صندوق هم ۷ ساله است.»

۵۱ درصد از واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی در تملک موسسین و ۴۹ درصد آن پذیرنویسی عمومی می‌شود. حوزه فعالیت صندوق نیز فناوری مالی با تمرکز بر فناوری بیمه‌ای و خدمات ICT مورد نیاز صندوق‌های بازنشستگی خواهد بود.

«امیرسینا جیرفتی»، مدیر اجرایی این صندوق جسورانه در این نشست خبری اشاره کرد که عموم سرمایه‌گذاری‌ها در کشورمان کوتاه‌مدت هستند در حالی که سرمایه‌گذاری در صندوق‌های خطرپذیر نیاز به صبر بیشتری دارد: «ذات سرمایه گذاری جسورانه همین است که در کوتاه مدت جواب نمی‌دهد چون استارت‌آپ‌ها در ابتدا بازدهی ندارند. حتی وقتی می بینیم قیمت گذاری زیادی می شوند هنوز به درآمدزایی یا سود نرسیده‌اند.»

از طرفی جیرفتی به این مسئله اشاره کرد که استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند هزینه زیادی روی دوش صندوق‌ها نمی‌گذارند. او می‌گوید از یک سو بودجه به شکل مرحله‌ای و هوشمند تزریق می‌شود و از سوی دیگر بر اساس KPIهایی که برای استارت‌آپ‌ها تعریف می‌شود.

«جواد عشقی نژاد»، مديرعامل شرکت سرمايه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست خبری عنوان کرد که استراتژی اصلی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی، تبدیل نشدن به سرمایه‌گذار اصلی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌هاست: «سرمایه‌گذاری بیش از ۳۵ درصد در دستور کار قرار ندارد و این رقم به شکل خاص در نهایت به ۴۵ درصد خواهد رسید.»

این ششمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه است که در فرابورس پذیره نویسی می‌شود.


منبع دیجیاتو


اخطار
خیر
بله