اسامی وارد کنندگان خودروهای ثبت سفارش شده به صورت غیر قانونی منتشر شد

۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ مرداد در ساعت ۰۱:۴۵ ب.ظ پس از کشمکش طولانی بین وزارت صنعت و واردکنندگان خودرو، این وزارت خانه در برنامه ای تلوزیونی رسما لیست تخلفات ثبت سفارش که از سال 95 تا سال 96 انجام شده بود را منتشر کرد،بدین ترتیب حالا ماجرای واردات غیر قانونی خودرو وارد فاز تازه تری شده است و به نوعی می توان گفت که دستور چند روز قبل حسن روحانی برای اعلام شفاف نام افراد درگیر در پرونده واردات غیر قانونی خودرو اجرایی شده است.

وزیر صنعت و معدن و تجارت با حضور در برنامه تلوزیونی حالا خورشید اعلام کرد که وزیر سابق به صورت غیرقانونی این کار را انجام داده و این حرکت در حوزه اختیارات وزیر صنعت نیست و باید مراجع و مقامات بالاتر با توجه به استدلال های وزارت خانه صنعت دستور چنین کاری را بدهند.

در ادامه وزیر با اشاره به این که رانتی عظیم برای عده ای پیش از بسته شدن ثبت سفارش به وجود آمد اعلام کرد که حتی پس از بسته شدن سایت ثبت سفارش، همچنان به دلیل مشکلاتی که این سایت داشت، عده ای سودجو سواستفاده هایی از این سایت کردند که پس از محرز شدن این مسئله با نامه ای به رئیس جمهور این مسئله را اعلام کردم.

براساس اطلاعات منتشر شده بیش از 95 درصد حجم واردات حدود 6400 دستگاهی خودروهای مذکور مربوط به افراد حقیقی و شرکت های غیر رسمی بوده است و در این میان نام محمد آذر مهر در موارد متعددی از فایل 20 صفحه ای منتشر شده دیده می شود. از میان شرکت های درگیر در این پرونده نیز می توان به نام هایی چون آسان موتور، پرشیا خودرو و ایرتویا اشاره کرد.

در همین رابطه روز گذشته نیز خبر بازداشت چهار نفر از مدیران وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص همین پرونده رسانه ای شده بود و حالا با انتشار فهرست مذکور باید منتظر اطلاعات تکمیلی در مورد این پرونده پر سر و صدا بود.منبع دیجیاتو
اخطار
خیر
بله