بروز مشکلات شنوایی در مبتلایان به کرونا

۱۳۹۹ یکشنبه ۲ شهریور در ساعت ۰۱:۳۳ ب.ظ

با گذشت چندین ماه از شیوع ویروس کرونا ، محققان همچنان علائم و عوارض جدید این ویروس را کشف می کنند . در گذشته از دست دادن حس بویایی و شنوایی از علائم ابتلا به این بیماری محسوب می شدند اما اکنون محققان بریتانیایی خبر از بروز مشکلات شنوایی در بیماران خبر می دهند ، به گفته آنها  تعدادی از مبتلایان به کووید -19 به ناشنوایی و تعدادی دچار وزوز گوش  می شوند . پزشکان با بررسی  121 فرد مبتلا به کرونا با علائم شدید ، متوجه شدند 13 درصد مبتلایان  تقریبا پس از گذشت 8 هفته از ترخیص آنها از بیمارستان ، دچار اختلالات شنوایی شدند . البته محققان بطور دقیق نمیتوانند مشکلات شنوایی را از علائم کرونا بیان کنند چراکه ممکن است روشهای درمانی موجب پیش آمدن این مشکلات شده باشد .
یکی از استاتید دانشگاه منچستر اعلام کرده :
ما از قبل می دانیم ویروسهایی مانند اوریون ، مننژیت و سرخک موجب کاهش شنوایی می شوند ؛ ویروس کرونا نیز می تواند به اعصابی که وظیفه انتقال اطلاعات به مغز یا از آن را دارند آسیب بزند . با توجه به این موضوع ویروس کرونا می تواند برای گوش میانی یا حلزون گوش مشکلاتی را ایجاد کند .
البته هنوز با توجه به اینکه کاهش شنوایی از عوارض داروهای «هیدروکسی کلروین »و «کلروکین »محسوب می شود ، به طور دقیق نمی توان مشکلات شنوایی را اثرات بیماری کووید -19 دانست.

 

منبع دیجیاتو

اخطار
خیر
بله