ساعت آخرالزمان ۲۰ ثانیه به نیمه شب نزدیک شد ، کمتر از دو دقیقه تا نابودی زمین

۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن در ساعت ۰۱:۱۱ ب.ظ

به گفته «بولتن دانشمندان اتمی» ، جهان با سرعت بیشتری به سمت نابودی پیش می رود ، ساعت آخرالزمان در سالهای گذشته دو دقیقه با نابودی زمین فاصله داشت . انواع تهدیدات جدی از جمله تغییرات اقلیمی ، حملات سایبری و جنگ اتمی باعث شده اند ساعت آخرالزمان 20 ثانیه جلو کشیده شود ، با این حساب تنها 100 ثانیه تا نابودی زمین باقی مانده است . در گزارشی که بولتن دانشمندان اتمی روز پنج شنبه منتشر کردند ، عدم واکنش صحیح به تغییرات اقلیمی ، خودداری کشورها از پایبندی به قوانین کنترل سلاح ها و ظهور تکنولوژی های بی ثبات کننده از دلایل جلو کشیدن ساعت آخرالزمان شده است . این گروه از رهبران دنیا خواسته است از مسابقه تسلیحاتی دست برداشته و چاره ای برای تغییرات اقلیمی بیندیشند .
بولتون دانشمندان اتمی توسط دانشمندانی که قبلا روی سلاح های هسته ای کار کرده اند تاسیس شده است . این گروه از سال 1947 از ساعت آخرالزمان نگهداری می کنند . به گفته آنها این ساعت در طول سالها به نماد شناخته شده ای از آسیب پذیری دنیا به فجایعی همچون جنگ هسته ای ، تغییرات اقلیمی و تکنولوژه های مخرب تبدیل شده است .

در قسمتی از بیانیه بولتن دانشمندان اتمی نوشته شده:

«دقیقه شمار ساعت آخرالزمان می تواند از نیمه شب دور شود. این اتفاق در گذشته و زمانی که رهبران دنیا به خاطر فشار شهروندان آگاه و دلسوز سرانجام سر عقل آمدند، رخ داد.منبع دیجیاتو

اخطار
خیر
بله