هشدار ۱۱ هزار دانشمند از سراسر دنیا ؛ شرایط اقلیمی زمین اضطراری است

۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۶ آبان در ساعت ۰۲:۳۸ ب.ظ

بیش از 11 هزار دانشمند از سراسر دنیا  در مورد تغییرات اقلیمی زمین هشدار دادند . این پژوهشگران در مقاله ای که در نشریه BioScience منتشر کردند اعلام کردند بحران تغییرات اقلیمی با سرعت زیادی در حال تشدید شدن است و نسبت به پیش بینی های سابق وخامت بیشتری دارد که این بحران اکوسیستم های طبیعی و سرنوشت انسان را تهدید می کند . متن مقدمه ی بیانیه ی آنها به شرح زیر است : 
بصورت واضح و بی پرده اعلام می کنیم که سیاره زمین در حال روبرو شدن با شرایط اضطراری اقلیمی است .
مقاله منتشر شده توسط گروه 11 هزار نفری از دانشمندان که « هشدار دانشمندان جهان در مورد اضطرار اقلیمی » نام دارد یک روز پس از آن منتشر شد که دولت ترامپ فرایند رسمی خروج امریکا از توافق اقلیمی پاریس را در دستور کار خود قرار داد . این پیمان توسط دولتمردان 188 کشور دنیا به امضا رسید تا با تغییرات اقلیمی مقابله شود . پژوهشگران در این مقاله اعلام کردند 40 سال است که از مذاکرات تغییرات اقلیمی می گذرد ،  با این حال ما همچنان مثل سابق به انجام فعالیت های خود ادامه می دهیم و نتوانستیم از این مخمصه رها شویم .
در این پژوهش از مردم خواسته شده به جای دمای سطح زمین به شاخص هایی نظیر اقتصاد ، تولید گوشت ، نرخ رشد جمعیت و از بین رفتن پوشش گیاهی زمین توجه کنند و سپس به عمق اثر گذاری فعالیت های انسانی روی گرمایش زمین پی ببرند . در این مقاله از بشر خواسته شده آلاینده های کربنی نظیر متان را کاهش دهد ، در جهت حفاظت از اکوسیستم زمین و بازیابی آن تلاش کند ، مصرف محصولات حیوانی را کاهش داده و بیشتر از غذاهای گیاهی استفاده کند . همچنین توصیه شده برای کنترل رشد جمعیت سرویس های تنظیم خانواده برای همه مردم راه اندازی شود .


منبع دیجیاتو
اخطار
خیر
بله