هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره ورود جهان به فاز جدید و خطرناک کووید -۱۹

۱۳۹۹ یکشنبه ۱ تیر در ساعت ۰۲:۴۵ ب.ظ

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اوضاع جهان رو به وخامت است و تعداد مبتلایان به کووید-19 با سرعت زیاد رو به افزایش است . بعضی از کشورها با موج دوم شیوع کرونا روبرو شده اند و آمار مبتلایان به کرونا روند صعودی گرفته است . روز پنج شنبه در سراسر جهان 150 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نیمی در ایالات آمریکا ساکن هستند . رئیس سازمان بهداشت جهانی «تدروس ادهانوم» اعلام کرده :
« ویروس کرونا با سرعت بالایی در حال گسترش است و جهان در فاز جدید و خطرناکی قرار گرفته است . این ویروس هنوز کشنده است و بیشتر مردم مستعد ابتلا به آن هستند .»
بر اساس اعلام موسسه بهداشت ملی ایتالیا ، در نمونه های برداشت شده از فاضلاب شهرهای تورین و میلان در ماه آذر 98 ویروس کرونا یافت شده است ، به این ترتیب دو هفته پیش از اعلام اولین مورد ابتلا به کووید -19 در چین این ویروس در فاضلاب ایتالیا حضور داشته است .  در فرانسه نیز در تاریخ 6 دی ماه فردی به این ویروس مبتلا شده بوده که نشان می دهد این ویروس یکماه قبل از گزارش رسمی اولین موارد ابتلا در فرانسه نیز حضور داشته است . این اطلاعات سوالات زیادی را در مورد زمان شیوع این بیماری بوجود آورده است .  به تازگی تعداد زیادی از افرادی که با بازار مواد غذایی پکن در ارتباط بودند به ویروس کرونا مبتلا شده اند به همین دلیل 11 بخش پکن قرنطینه شده است . تا کنون در سراسر جهان بیش از 8 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده اند و 462 هزار نفر هم قربانی این ویروس شده اند . در ایران نیز طی روزهای اخیر این ویروس روند صعودی گرفته و تعداد مبتلایان رو به افزایش است . 

منبع دیجیاتو

 

 

اخطار
خیر
بله